Аюрведа

Аюрведа (Аюр-Веда) - це найдавніша існуюча система охорони здоров'я, спадщина стародавньої Індії. Слово «аюрведа» - санскритське, що означає «наука про життя». «Аю» означає «життя» або «повсякденне життя», а «Веда» означає «знання». Аюрведа була вперше записана в Ведах - найдавніших зі збережених писань. Ця система оздоровлення практикується в повсякденному житті Індії протягом більш ніж 5000 років.

Мета Аюрведи - показати, як можна змінювати людське життя, впливати на нього, продовжувати і повністю контролювати, не допускаючи втручання хвороб і старості.

Головний принцип Аюрведи полягає в тому, що свідомість справляє надзвичайно сильний вплив на тіло, і звільнення від хвороби залежить від того, чи ввійдемо ми в контакт з власною свідомістю, наведемо його в рівновагу, а потім повідомимо цю рівновагу свого тіла. Цей стан збалансованого свідомості піднімає ваше здоров'я на сходинку вище, швидше і краще будь-якого імунітету.


Філософія Аюрведи

Ця найдавніша і вічно молода медична система не бореться з хворобами, вона вчить людину бути здоровим.

Аюрведа підкреслює важливість запобігання розвитку хвороби, омолодження систем організму і збільшення тривалості життя. Глибокий сенс вивчення аюрведи полягає не тільки в тому, що з її допомогою ми можемо запобігати розвитку хвороб, але також можемо навчитися краще розуміти самих себе і своє місце в цьому світі, а також жити в гармонії з Космосом і досягти духовного просвітлення.

Аюрведа описує методи і способи досягнення гармонії, рівноваги і здоров'я.

Її не можна вважати антиподом європейської науки - просто у лікарів-Аюрведа дещо інше розуміння здоров'я: вони розглядають людину в цілому, не обмежуючись турботою лише про його тілі, і вірять, що можна вилікувати хворі органи, які не налагодивши роботу всього організму. Адже в Аюрведе поняття «здоров'я» має на увазі не тільки фізичне, а й ментальне і соціальне здоров'я людини.

Аюрведа пояснює природу людини, навколишнього його світу і спрямовує на шлях досягнення гармонії, щастя і досконалості життя.

На відміну від західної медицини в давньоіндійському вченні при лікуванні людини враховується час року, його пристрасті і звички, психо-емоційний стан.

У аюрведических текстах описані різні види мікроорганізмів і їх хвороботворні властивості. Однак аюрведа розглядає мікроорганізми не як першопричину захворювання, а лише як вторинний фактор. Першопричиною захворювання завжди є порушення рівноваги елементів в організмі. Якщо організм перебуває в стані рівноваги, то ніякі мікроби, навіть найнебезпечніші, не в змозі викликати хвороби. Ось чому при лікуванні інфекційних захворювань лікар прагне відновити порушену рівновагу: знищення мікробів відбувається за допомогою підвищення опірності організму.

 

Дивіться чудовий фільм, що розкриває секрети Аюрведи

 


Сили природи на варті здоров'я людини

Лікування може проводитися зборами трав, підбираннями спецій, вправами йоги, очисними процедурами і правильним вибором дієти. Аюрведа розглядає людей не як взаємозамінних винятково у величезній механічної машині, а людини окремо як невід'ємну частинку величезного всесвіту, яка невіддільна від навколишнього її світу, утворюючи при цьому величезна кількість внутрішніх і зовнішніх зв'язків...

Характерно, що в профілактиці і лікуванні використовуються препарати природного походження, переважно - рослинні, мінеральні та продукти тваринного походження.

Аюрведичні препарати не токсичні, не мають побічних дій і, отже, ніколи не є причиною ятрогенних захворювань (захворювань, викликаних помилковим лікуванням).

У Аюрведе, як ні в якій іншій медичній системі, продумані і розроблені методики очищення і омолодження організму.

Вплив аюрведи на медичні традиції інших країн

Раціональність як перевірені і незмінність принципів не втрачають своєї актуальності. Відкриті мудрецями давнини успішно використовуються і в сучасному світі (в той час як парадигми сучасної західної медицини змінюються часом навіть по кілька разів на рік і часто суперечать один одному).

У давні часи люди з усієї землі стали приїжджати до Індії, щоб вчитися мистецтву підвищення якості життя. Китайці, тибетці, греки, єгиптяни, перси і інші вивчали давню мудрість і «експортували» її у власні країни.

Саме Аюрведа лежить в основі всіх відомих східних гілок традиційної медицини - індійської, тибетської, непальської, китайської, японської, філіппінської та інших, кожна з яких, природно, трансформувала базові знання в відповідно до місцевих умов.

Аюрведа сьогодні

Аюрведа в Індії, яка налічує п'ять тисячоліть історії, популярна і сьогодні: майже 500 000 лікарів практикують тут цю медичну систему.

Індійський уряд підтримує Аюрведу найсерйознішим чином: в країні працюють два великих дослідних центру, близько 150 установ при медичних коледжах також вивчають лікування за допомогою Аюрведи.

Ми представляємо в Україні індійського виробника аюрведических препаратів АЛАРСІН, відомого своїми діючими препаратами Бангшіл, Фортеж, Алоез Компаунд, Мирон, Лептаден і іншими. Тільки у нас оригінальні препарати за найнижчими цінами. Ви можете замовити їх як тут, так і в аптеці свого міста.

Сьогодні Аюрведа отримала повсюдне поширення не тільки в Індії та країнах Азії, але і по всьому світу. Все більше центрів Аюрведичній медицини відкривається на Заході (Німеччина, Великобританія, США, Італія).

У Сполучених Штатах Аюрведу вивчають в Національному Інституті Медицини Аюрведи, заснованому Скоттом Герсон; в Ізраїлі - в коледжі Рідман, заснованому Саллі Рідманом.

Протягом чотирьох років студенти навчальних закладів освоюють різні напрямки, в тому числі і алопатичну медицину. Після закінчення навчання проводиться стажування в Індії.

Базові процедури Аюрведи (діагностика по диханню і пульсу, лікувальні дієти, очисні клізми, ванни і обливання) міцно увійшли в медичну практику всіх країн, а деякі її напрямки та методи такі, як хірургія, терапія, педіатрія, фармакологія і офтальмологія, масаж, голковколювання , фізіотерапія і дієтологія також широко використовуються в сучасній медичній практиці.

У багатьох країнах світу з кожним днем ​​все більше людей починають цікавитися і вивчати давньоіндійські підходи до медицини, багато хто знаходить методи лікування, які допомагають впоратися з хворобами, відновити гармонію, знайти щастя.